Важливо! Українці в Домінікані: якщо ви потребуєте допомоги (оновлюється)

Гуманитарный рейс для Украинцев 9 марта!

Українці в Домінікані, куди можна звернутися, чати, волонтери, де залишити свої контакти, якщо ви самі хочете допомогти.

Увага! Українці в Домінікані

Якщо ви українці, перебуваєте в Домінікані і потребуєте допомоги.

Будь-ласка, встановіть на телефон месенджер Телеграм (його можна завантажити в App Store або Плей маркет на вашому телефоні). Додайтеся до спільноти туристів та волонтерів в Домінікані, аби отримувати інформацію якомога швидше та координуватися з іншими туристами. 

Якщо ви не вмієте цього робити самотужки – зверніться по допомогу до когось в вашому готелі або до ваших сусідів в апартаментах. 

 Чат українських туристів у Телеграм , тут туристи з різних готелів обмінюються інформацією

https://t.me/UAturistoDominikan 

 

 Чат волонтерів у Телеграм : тут можна залишити запит на допомогу, а також залишити свої координати, якщо допомогти хочете і можете ви самі. Волонтери оновлюють списки на можливі варіанти розміщення

https://t.me/UkrHelpInDR 

Контакти волонтера (Надія, телеграм)

+1 (809) 964-9540

 

 Чат волонтерів (тут українці, які проживають в Домінікані надають корисну інформацію)

https://t.me/Shelter_DR

 

 Чат української спільноти в Домінікані 

https://t.me/+SAbgD9OkrzLg1zaW

 

Долучайтеся, якщо ви можете допомогти:

 • з розміщенням або надати перевірені контакти максимально бюджетного житла
 • допомога з пошуку та бронювання квитків (люди не вміють цього робити самостійно)
 • трансфер 
 • координування людей з волонтерськими групами в інших країнах, зокрема через які на разі намагаються летіти українці – знаєте перевірену волонтерську группу або особу в Німеччині (Брюселі, Іспанії та ін.країнах) – поділіться контактами будь-ласка
 • інформаційно аби наші люди не відчували себе покинутими за кордоном, пошук інформації про правила транзиту через інші країни, антиковідні норми та ін. 

Як проходила акція проти війни в Домінікані – можна подивитися за посилланням.

Житло, готелі, продукти харчування

На наш офіційний запит до Міністерства туризму Домінікани з офіційного імейл надійшов лист, в якому говориться:

“Кабінет з питань туризму домовився з Асоціацією готелів та туризму Домінікани, а також з представниками готелів, аби гарантувати перебування українських та російських туристів, які знаходяться в країні – в цих центрах відпочинку, до тих пір, поки не буде знайдено кінцевого рішення щодо їх ситуації, яка виникла внаслідок конфлікту в їх країнах…. Що стосується українських туристів, головний туроператор цієї країни надав дані щодо 1903 українців, які перебувають в Домінікані, з них 1688 – дорослі, 215 – діти. Вони залишаються у своїх готелях доти, поки не буде знайдено рішення щодо їх повернення додому”. 

Оригінал листа ви можете передивитись нижче, якщо ви встановите на свій телефон додаток гугл-перекладач, вімкнете камеру та наведете на лист – ви зможете побачити переклад всього листа (у додатку гугл-перекладач).

Однак, як бачите – в цьому офіційному листі не говориться, що українці в Домінікані будуть проживати в готелях бешкоштовно. За нашою інформацією лише декільком сімьям у різних готелях пощастило поки що залишатись безкоштовно.

Багато готелів просять сплачувати проживання, хоча й з великою знижкою, але… :

-Vista Sol Punta Cana $30 з персони на добу

-Riu Naiboa $40 з персони на добу

-Riu Bambu $45 з персони на добу

-Occidental Punta Cana $52 з персони на добу

 Прицьому – зверніть увагу, що у чатах волонтерів в телеграм є списки родин, які пропонують українцям житло на безкоштовній основі та пишуть на кілька днів зможуть розмістити у себе українців. 

Є люди, хто пропонує допомогу з продуктами. 

Що стосується цін на продукти в супермаркетах, то основний продовольчий кошик (яйця, хліб, овочі, курка, м’ясо, молоко) – коштують приблизко, як в супермаркетах Київа. 

Також за посиланням – ви можете перегляглянути сайт, який створили волонтери. На сайті icanhelp.host розміщена інформація щодо  житла, де можуть зупинитись українці. 

Важливо! Українці в Домінікані: якщо ви потребуєте допомоги

Важливо! Українці в Домінікані: якщо ви потребуєте допомоги

Як шукати білети на виліт

Якщо ви самостійно бронюєте білети, аби повернутися в Європу – ЗВЕРНІТЬ УВАГУ:

 • НЕ користуйтеся сайтами агрегаторами Авіасейлз, Скайсканер, Ківі та інші – не перераховуйте їм кошти! За допомогою цих ресурсів ви можете лише знайти квитки за необхідним вам напрямком – далі дивимось, яка саме авіакомпанія виконує рейс, наприклад, Пунта-Кана – Франкфурт (Condor) – далі заходите на сайт авіакомпанії Condor, вводите дані – дата, кількість осіб, напрямок – і бачите, скільки насправді коштує білет з валізами або без, і дізнаєтесь офіційну інформацію, чи є квитки на потрібну вам дату. На разі квитки ми рекомендуємо купляти лише через офіційні сайти авіакомпаній, які виконують рейси 
 • НЕ можна купляти квитки на рейси, навіть транзитом, через США, Канаду, Великобританію, якщо у вас не має візи – вам продадуть квиток, але не посадять на рейс і не повернуть кошти!
 • купляючи квитки – обов’язково перевіряйте маршрут, якщо ваш рейс летить з зупинкою через США, Великобританію чи Канаду – і у вас не буде візи – вас не пустять на рейс
 • шукайте в мережі правила країни або країн до якої ви взяли квитки – чи потрібні тести ПЦР, антиген або вакцинація (і які саме вакцини прийняті) – аби вас пустили на рейс
 • перед вилітом з Домінікани (заздалегідь, ще в вашому готелі за 1 день до відльоту заповніть є-тікет, бо в самих аеропортах Домінікани вайфай наразі жахливий). Є-тікет – це загальний документ для вильоту, ви можете його заповники самостійно, там не має складних запитань: ПІБ, номер рейсу, в якому готелі або апартах відпочивали, чи не контактували з тим, хто хворіє на ковід тощо. Заповнити є-тікет можна за посиланням – кюардкод, який в кінці надасть программа – треба зберегти і показати при вильоті в аеропорту. На сайті, де ви будете заповнюювати дані для є-тікет є вибір мови, там можна вибрати російську. Української поки що не має. 

Авіакомпанії, які найчастіше літають в Домінікану і з Домінікани: 

 1. Condor (натисніть на назву – відкриється офіційний сайт авіакомпанії, тут можна купляти квитки) – перельоти з Німеччини до Домінікани і з Домінікани до Німеччини
 2. Lufthansa (натисніть на назву – відкриється офіційний сайт авіакомпанії, тут можна купляти квитки) – перельоти з Німеччини до Домінікани і з Домінікани до Німеччини
 3. Tui (натисніть на назву – відкриється офіційний сайт авіакомпанії, тут можна купляти квитки) – перельоти з Бельгії до Домінікани і з Домінікани до Бельгії
 4. Iberia (натисніть на назву – відкриється офіційний сайт авіакомпанії, тут можна купляти квитки) – перельоти з Іспанії до Домінікани і з Домінікани до Іспанії
 5. Air France (натисніть на назву – відкриється офіційний сайт авіакомпанії, тут можна купляти квитки) – перельоти з Франції до Домінікани і з Домінікани до Франції
 6. Swiss International Air Lines (натисніть на назву – відкриється офіційний сайт авіакомпанії, тут можна купляти квитки) – перельоти з Німеччини до Домінікани і з Домінікани до Німеччини
 7. Air Europa (натисніть на назву – відкриється офіційний сайт авіакомпанії, тут можна купляти квитки) – перельоти з або в Домінікану з Італії, Іспанії

Купляти квитки на ці рейси можуть лише українці, у кого є біометричний паспорт!

Ліки в Домінікані

Мережею розповсюджуються фейки, що в Домінікані жодних ліків не можна купити без призначення лікаря. Це не так. Звичайно, є ліки, які відпускаються лише за призначенням і при наявності рецепту. Але, якщо вам потрібне заспокійливе, від застуди, від температури, від алергії та ін. – всі ліки можна купити в аптеках. Якщо потрібних вам ліків не має, аптекар вас не розуміє – відкриваємо в інтернеті опис та зміст потрібних вам ліків, там будуть виписані компоненти латинською і показуємо в аптеці. Вас зрозуміють. 

Трансфер в Домінікані

Якщо ви українці і перебуваєте в Домінікані, а також потребуєте трансферу – треба дістатися до місця проживання, або до аєропорту – свою допомогу запропонували автоперевізники Домініканської Республіки.

Домініканська Асоціація туристичних перевізників повідомляє, що надасть безкоштовний трансфер українцям, які потребують допомоги. У офіційному листі Асоціації написано:

“Асоціація домініканських туристичних перевізників не байдужа до проблем, викликаних початком військових бойових дій в Україні і до тисяч туристиів, які опинились в складному положенні, не маючі змоги повернутись додому… ”

Асоціація пропонує безкоштовний трансфер, якщо вам потрібно дістатися місця проживання або до аеропорту, ви можете замовити трансфер. Для цього потрібно:

 • пред’явити паспорт з відміткою щодо в’їзду в країну протягом останніх (не більш як) 30 днів тому
 • неповнолітні можуть бути перевезені лише з батьками
 • забронювати трансфер не менш, ніж за 12 годин до виїзду
 • бронювання трансферу та додаткова інформація за тел. +1-809-285-43-01, Джені +1-849-852-18-00, імейл adotratur@outlook.com (писати іспанською, можна через перекладач, короткими реченями. Повідомляти – який у вас готель або де ви знаходитесь, скільки вас людей та скільки багажу, ваші контактні дані, дата та час, коли вам потрібен трансфер. Також надайте дані, як вас можна буде впізнати, або спитайте, який трансфер, з якими логотипом буде вас забирати)

Також, будь-ласка, не взловживайте допомогою, за можливості координуйтеся з іншими туристами, аби перевізники могли перевезти більше людей за один раз. Якщо у вас змінилися плани – повідомте про це трансфер. 

Важливо! Українці в Домінікані: якщо ви потребуєте допомоги (оновлюється)

Перевіряйте інформацію 

У цей скрутний час надзвичайно важливо користуватись перевіреними каналами інформації. Дублюємо канали, які можуть вам знадобитись:

Держспецзв‘язок

https://t.me/dsszzi_official

(❗️Офіційне джерело інформації — телеграм-канал Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України)
 
ВМС України
(Офіційний Телеграм-канал Міністерства внутрішніх справ України)
 

Офіс Президента України

https://www.facebook.com/president.gov.ua 

 

(ЗМІ, оперативні новини, потужна власна мережа інформації)
 
Українська правда
(ЗМІ, оперативні повідомлення та новини, які перевіряються)
 
(ЗМІ, новини)
 

Мінцифри створює IT армію (якщо вмієте, розумієтесь на даних питаннях – долучайтеся) https://t.me/itarmyofukraine2022

 
Вся актуальная информация про погибших и пленных военных ВС РФ в Украине
 

 Кіберполіція розробила Telegram чат-бот для блокування сервісів дезінформації. За допомогою боту можна заблокувати Telegram-канали, YouTube-канали, Facebook-групи, Instagram-профілі, які розповсюджують дезінформацію, а також інформацію щодо місць дислокацій ЗСУ. ▫️

Чат-бот: https://t.me/stopdrugsbot

— сюди громадяни направляють виявлені ресурси для їх перевірки та подальшого блокування.

 Telegram-канал: https://t.me/stoprussiachannel

– сюди будуть надсилатися диверсійні ресурси для блокування та детальні інструкції як це зробити.

 

Користуйтеся перевіреними каналами інформації, зберігайте спокій. 

Слава Україні!

Важливо! Українці в Домінікані: якщо ви потребуєте допомоги

Related posts